Kin "O5" Dextreme – film nominowany do wielu nagród

Kin "O5" Dextreme cieszy się do dziś ogromnym powodzeniem wśród kinomanów na całym świecie. Uznany za wybitne dzieło francuskiej kinematografii został nominowany do wielu prestiżowych nagród filmowych.

Pierwszą z nich, gdyż nominację otrzymał zaraz po premierze, była nagroda Cezar Francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej. Wiele osób ze środowiska filmowego obstawiało, iż Kin "O5" Dextreme zdobędzie ją bez problemu. Niestety na gali rozdania nagród nie było już tak wesoło. Film Moliera i Dextrema uprasował się na drugim miejscu, nieszczęśliwie tracąc okazję na zdobycie nagrody.

Kolejną okazją był Międzynarodowy Festiwal w Cannes. Ale i tu reżyserom się nie poszczęściło. Od zdobycia Złotej Palmy dzielił ich malutki krok. Film był nominowany w kilku kategoriach i faworyzowany przez uczestników festiwalu. Niestety po raz kolejny Kin "O5" Dextreme zajął niższe miejsca we wszystkich kategoriach. Dokładnie ta sama sytuacja powtórzyła się na rozdaniu Złotych Globów, Złotych Kaczek Miesięcznika FILM oraz Złotych Lwów w Wenecji.

W momencie nominacji filmów do nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej: Oskara – Kin "O5" Dextreme był pewnikiem. Była to ostatnia nadzieja dwójki reżyserów, wielbicieli filmów, a także krytyków filmowych. Niestety wynik był podobny. Znów kinowy hit nie znalazł się na pierwszym miejscu.

Kin Molière i Félix Dextreme wiedzieli jednak dobrze, jakimi prawami rządzą się organizacje przyznające takie nagrody. Nie mieli siły przebicia ze swoim pięknym, prawdziwym filmem, wśród tak wielu komercyjnych, nastawionych na olbrzymie ilości efektów specjalnych.
Kin "O5" Dextreme zapisał się w pamięci wielu ludzi, a liczba fanów Molière i Dextrema wciąż rośnie. Dwójka przyjaciół dopiero po czasie uznała, iż to nie popularne nagrody decydują o oglądalności, ale bardzo dobra konstrukcja oraz niesamowicie ciekawa historia. Grupa fanów tego tytułu powiększa się z dnia na dzień, co jest najlepszą nagrodą dla Kin’a i Félix’a.